Lempeä Kevätjooga

Kurssi on täynnä

Haluatko ilmoituksen, jos kurssille vapautuu paikkoja? Tilaa ilmoitus alta.

Tilaa ilmoitus

Lempeä Kevätjooga
keskiviikko 25.3.2026 klo 19:00 - 20:30




Ilmoituksen tilaaminen ei sido sinua mihinkään. Saat ilmoituksen sähköpostiisi, jos tapahtumaan vapautuu paikkoja. Huomioithan, että ilmoitus vapautuneesta paikasta lähtee kaikille ilmoituksen tilanneille.

Jäikö jokin asia mietityttämään?
Ole yhteydessä Helinään 045 1756 566 tai info@jooganavetta.fi

Tapahtuman kuvaus

Lempeä Kevätjooga on kaikille sopiva joogaharjoitus, joka kutsuu sinut pehmeän liikkeen äärelle sekä rentoutumaan. Kurssilla tehdään myös puhdistavia hengitysharjoituksia ja lyhyitä meditaatioita. Voit osallistua myös kertamaksulla 18€.

Lempeässä joogassa liikutamme kehoa rauhalliseen tahtiin, annamme hengityksen syventyä ja lopuksi pysähdymme Yin-joogan syvärentouttavien asanoiden pariin. Voit osallistua joko koko kurssille tai tulla kertakäynnille. Harjoitus tehdään pienryhmässä max. 6 hlöä.

Jooganavetan talvikaudella joogaamme navettaa vastapäätä keltaisen talomme alakerrassa, kunnes saamme uuden salin ja hoitolan remontin valmiiksi talomme vintillä. Astu ovesta sisään, kulje kuistin ja eteisen läpi tupaan, jossa sinua odottaa lämmin leivinuuni ja kupillinen teetä. Ole kuin kotonasi.

Talomme on koti myös Joogakissa Pörrille, otathan tämän huomioon, jos olet kovasti allerginen kissoille.